Kodune IPTV korda

Probleem: kodus on neli IPTV  televiisorit ja kolm nendest tahetakse ühendada wi-fi ühendusega teistesse tubadesse.  Lisaks tahetakse kasutada wi-fi võrku internetis surfamiseks.  Täna sai moderniseeritud ühe kodu wi-fi võrk just selliselt.   Olemasolev televiisorite 2.4 GHz wi-fi  oli enda alla haaranud juba kogu  spektri ja interneti liikluse jaoks riba ei jätkunud.  2.4 GHz alas mahub üksteise lähedal korraga töötama kolm saatjat, need võivad olla näiteks kanalitel 1,6,11.

Ruckus Mediaflex 7811 multimedia AP võimaldab ühendada kuni  kolm 7111 kliendiseadet. Seade töötab 5 GHz sagedusel 802.11n protokollil ja ei vaja paigaldamiseks arvuti kasutamist.

Konfigureerimine  toimub lihtsalt seadmete võrgukaabliga kokku ühendamisega ja neile tehaseseadete reseti tegemisega (hoida kirjaklambriga reload nuppu all 8 sekundit). Kui kaks seadet on sedasi paari pandud võib ühendada  7811 külge etherneti kaabliga järgmise 7111 kliendiseadme ja teha siis sellele 7111 samuti tehase reset, pärast seda on ühe 7811 taga kaks kliendiseadet.

Elioni kodulahendus võimaldab ühendada kuni kaks telekat ühe ADSL ühenduse külge, seega rohkem kui kahte 7111 seadet pole mõtet TV lahenduses kasutada.

Miks erineb Mediaflex 7000 oluliselt tavapärastest wi-fi ap-dest ?  Põhilne vahe on multicast multimeedia signaali edastamises koos veaparandusega. Tavapärases wi-fi protokollis veaparandust multicastil pole ja iptv signaal on seetõttu väga halva kvaliteediga.

Eelnevalt on kirjeldatud videojälgimises ruckuse mediaflexi kasutamisest