IP ja Lähi- ja laivõrkude veadiagnoos ja analüüs

Teenus hõlmab CAT-5 kaablivõrgu testimist ja erinevate veaolukordade tuvastamist, samuti on võimalik paketiliiklust analüüsida erinevate skaneerimistarkvaradega ja analüüsida võrguprotokollide käitumist. Viimast osa teenusest läheb tarvis, kui toimuvad miskid seletamatud sündmused võrgus, mida klassikalise selektiivse testimisega ei õnnestu välja juurida.  Enamasti on sellistel juhtudel põhjused tulemüüride seadistuses, aga on ka leidunud vigaseid switche ja võrgukaarte.

Siinkirjutaja on olnud Eesti Interneti esiajaloos esimestest sekunditest alates. Olin tiimiliige esimeses akadeemilises Interneti projektis, kus loodi ühendused Stocholmist Eeestise kahe Tele-X satelliidi antenni abil ja pärast seda asutajaliige DataTelecom OÜ-s, mis oli esimene Internetti pakkuv teleopraator Eestis.  IT alast kogemust oman aastat 1985.

Kui teie võrgunudusega on midagi sellist, mis tundub et vajab muutmist, soovitan nõu küsida. Olen disaininud ja lahendanud probleeme väga erineva arhitektuuriga võrkudega, Wi-Fi, Laivõrgud, Automaatikaseadmete võrgud (Saarte liinide sadamad), Ultra lähitoimeseadmete võrgud (Viru keskuse bussiterminal), optilised võrgulaehndused jne jne.

Toomas Kadarpik

Juhatuse liige.

 

Wi-Fi võrke diagnoosime selleks septsiaalselt ehitatud spektrianalüsaatorite ja tarkvaraga, mis võimaldab leida ülesse häireallikaid ja teisi võrgu probleeme.

Screenshot 2016-02-03 10.02.47

Screenshot 2016-02-03 10.04.59

Screenshot 2015-02-05 09.09.18