Järgmine aasta toob 802.11ax Wi-Fi standardi !


802.11ax weebi-2

Mis muutub igapäevaelus 802.11ax Wi-Fi standardiga ? Otseselt ju kiirus 10x suuremaks ei muutu aga hoopis tähtsam on raadiospektri (õhu) tunduvalt tõhusam kasutamine. Wi-Fi standard loodi algselt 1997 aastal kui vähesed uskusid tehnoloogia ellujäämisse, samas on aga mõned omadused nagu CSMA/CA algoritmid ehk kanali vaba oleku kontroll saanud oma juured just sellest mitme kümnendi tagusest ajaloost.

Mis siis muutub ja mispärast on R730 802.11ax tugijaamal 2.5 Gb/s ja 5 Gb/s RJ45 etherneti port ? Seda kõike on vaja mõne aasta pärast kui kliendidel on käekellades, telefonides ja IoT seadmetes 802.11ax Wi-Fi tugi.

Tähtsamad uuendused 11ax Wi-Fi standardis

1. Oluliselt muutub üheaegselt teenindatavate klientide arv (OFDMA,kahesuunaline MU-MIMO)

2. IoT ja väikeseadmete aku kestvus (seadmeid saab magama sundida), see võimaldab 2-5 aastast aku kestvust.

3. Latentsus (OFDMA), ehk pingiajad ei kõigu enam nii aplju ja TCP ühendused ei jää rippuma.

4. Võrkude ja tugijaamade kooseksistents (BSS coloring)

Edasi artikli juurde

Ruckuse 11ac Wave2 AP-d saavad WPA3 toe

Kõik viimastel aastatel tootmisse lastud 802.11ac Wave 2 (Multi User Mimo toetusega) tugijaamad saavad endale lähiajal WPA3 turvastandardi uuenduse. See standard lahendab  praegused WPA3 standardiga seotud turvaohud. PSK poolel on probleemiks olnud lihtsate paroolida äraarvamine. Üldine nõrk koht on olnud protokolli handshake algoritmi  haavatavus.

WPA3 enerprise saab juurde 192 bitise krüpteerimise, mis on positiivne samm kõrge turvalisusega organisatsioonide jaoks.

Vaata lähemalt tootekataloogi.